T. H. Baker Silver 20 Inch Foxtail Chain SOFV-310-AG-20
Visit the T. H. Baker store
Delivery
Fast & Free Delivery *
Rackhams Guarantee
Sold by T.H. BakerBacked by the Rackhams Guarantee
Information
UK Customer Support
Information
Rated Excellent by Customers on Google
Made in a foxtail/Franco chain style, it sits at a 20 inch length for a comfortable fit. A lobster claw clasp provides a secure fastening, while the substantial weight and rounded links give the piece a considered, premium feel.
Key features
  • Necklace chain style
  • Foxtail/Franco chain design
  • Made from sterling silver
  • Silver colour
  • Lobster claw clasp fastening
  • Item weight: 23.9g
  • Item code: SOFV-310-AG-20
Dimensions
  • Necklace length: 20inch
  • Chain width: 3.2mm
  • Chain thickness: 3.1mm